Dziś uruchomiliśmy nowe centrum wiertarskie sterowane numerycznie

dodano: 20.12.2017
Dnia 20.12.2017 na hali produkcyjnej Mebelux zostało zamontowane Centrum wiertarskie sterowane numerycznie. To spore wydarzenie w życiu firmy i stanowi etap zaplanowanych działań związanych z unowocześnieniem parku maszynowego oraz poprawą wydajności energetycznej.
 
W październiku zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, które będą produkowały energie elektryczna ze źródeł odnawialnych. Pozwoli nam to zadbać o środowisko naturalne, a dodatkowo ograniczyć koszty.
Nowe centrum wiertarskie wierci jednocześnie w 3 płaszczyznach, sensory weryfikują rzeczywisty wymiar elementu z zaprogramowanym, eliminując w ten sposób możliwe błędy, a co za tym idzie niepotrzebne odpady i koszty.
Centrum umożliwia również obróbkę detali elektrowrzecionem frezarskim współpracującym z 6-cio pozycyjnym magazynem narzędzi. System fotokomórek dokonujących pomiaru długości elementu podczas jego przemieszczania i automatycznie korygujących tolerancję wymiarową. Głowice wiertarskie wyposażone są w łącznie 24 wrzeciona pionowe i 11 wrzecion poziomych nowej generacji RO.AX, które zapewniają wysoka wydajność urządzenia.
 
Kluczowe dla planu rozwoju Mebelux sterowanie numeryczne pozwala na połączenie sterowania przemysłowego z komputerem oraz systemem graficznym 3D CAD/CAM i działem technologicznym. Co znacznie wyeliminuje błędy operatora, i przyspieszy proces produkcyjny.
 
Istotny jest fakt, iż rozbudowa parku maszynowego wpłynie na jakość produktów finalnych i pozwoli sprostać rosnącym wymaganiom rynku, przyśpieszyć proces produkcyjny oraz zmniejszyć ilość odpadów.

Jeśli potrzebujesz
materiałów?

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Skontaktuj się z nami!

Mebelux sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 9, 14-100 Ostróda
tel. +48 89 646 12 22   -   e-mail: mebelux@mebelux.com.pl